Z dniem 3 grudnia skończyła się wymiana punktów pomiędzy 5plus a programem vitay. Po obniżaniu wartości wymiany punktowej zostaliśmy całkowicie pozbawienie możliwości wymiany, jednego z lepszych programów lojalnościowych na rynku. Plus chyba chce zerwać z lojalnością swoich abonentów, i jak widać, zabrał się do rzeczy prawidłowo, moja lojalność legła w gruzach. Ktoś powie, przecież nie jest się w sieci dla programu lojalnościowego. A ja odpowiem dlaczego nie? Dla porównania, aby zebrać w payback 5000pkt i wymienić je na BP na 50zł rabat na paliwo, trzeba wydać w orange 10 000zł za prawidłowo opłacone faktury powyżej 25zł każda. Aby uzyskać taki sam rabat na paliwo na stacjach orlenu, w plusie trzeba było wydać 1500zł – różnica widoczna jest gołym okiem. W żaden znany sposób nie zostałem o tym poinformowany, i sądząc z tłumaczeń plusa chyba niewielu zostało poinformowanych. Prawdopodobną przyczyną końca współpracy jest zmiana właściciela sieci PLUS. Osoby, które zbierały punkty w plusie aby wymienić je potem na punkty vitay pozostały ze swoimi punktami i nic nie mogą z nimi zrobić. Czekam na oficjalne tłumaczenie plusa, dlaczego nikt nie został odpowiednio wcześniej poinformowany o tym.

Przecież istnieje kilka sposobów aby przyspieszyć zbieranie punktów (wymiana odbywa się co pełny 1000 punktów 5plus), i wymienić punkty przed zakończeniem programu. Na chwilę obecną pozostałem z 2000 tysiącami punktów 5plus gotowymi do wymiany i prawie 3000 punktów które czekały na dociągnięcie do pełnych tysięcy. W jaki sposób plus ma zamiar zrekompensować ten brak informacji?  Informację o tym przekaże po otrzymaniu wyjaśnienia od PLUSa

 

Aktualizacja: 16.02.2012

 

Plus odpowiedział, krótko:

Informacja o zakończeniu wymiany punktów pomiędzy 5plus a vitay widniała na witrynie 5plus od 18 listopada. Zamknięcie programu było 3 grudnia, czyli 15 dni widniała informacja, o zamknięciu programu, który działał dobre kilka lat. Naliczanie punktów w 5plus odbywa się z okresowością miesięczną, czyli nie ma potrzeby logować się częściej jak raz w miesiącu, 15 dni pozwala na poinformowanie części użytkowników, lecz aby wszystkich poinformować, wystarczyło wysłać email, sms czy po prostu dłużej aby informacja widniała.

W związku z czym, rezygnuje z korzystania z tego programu, bo nie widzę sensu dalszego w tej operacji, skoro robione jest wszystko aby tylko utrudnić użytkownikom korzystanie i czerpanie z tych reklamowanych korzyści.