[update] – niedługo opiszę nowy program Payback, który z wielkim rozpędem wpadł do Reala, przy okazji dołączając do Allegro,  BP, Orange, TPSA i kilku innych mniejszych uczestników. Na razie trwa wielka akcja wymiany kart, przekazywania punktów (do 3 tygodni) i zapoznawania się z nowym programem. W ramach zasady, iż w kumulacji siła, można oczekiwać, iż zbierając punkty w conajmniej 3 środowiskach, moc uzbieranych punktów będzie spora.

Program dziesiątka jest przypisany do sieci hipermarketów Real. Wcześniej coś podobnego prowadzone było przez sieć Gean, a po wykupieniu Gean’a przez Real, punkty zostały przeniesione.

Jak się zapisać? Trzeba wypełnić formularz w Real Finanse i gotowe. Czasem nawet dostaje się punkty na start 🙂

Jak zdobywa się punkty?

Każde 4 złote wydane na zakupy to 1 pkt programu dziesiątka.
2780pkt można wymienić na bon o wartości 100zł do zrealizowania w real, czyli jeden punkt ma wartość 3 groszy.
W katalogu nagród z programu dziesiątka jest wiele produktów, nie będę ich tutaj przytaczał, można znaleźć na stronie reala. Z wyliczeń jednak wynika, iż bardziej opłaca się wziaść bon niż produkty. Są bony o nominale 10zł, 20zł, 50zł i 100zł.

Aby przyspieszyć zbieranie punktów trzeba obserwować gazetki, gdzie bez przerwy występują promocje, gdzie zdobywa się dodatkowe punkty. Również okazjonalnie przesyłane są dodatkowe punkty, które można zdobyć po spełnieniu określonych warunków (przykładowo jednorazowe zakupy za 50 lub 100zł). W ostatniej promocji reala  – Majomanii – można było również wygrać punkty.