Apteka internetowa Dermokosmetyki  , suplementy diety, artykuły higieniczne, leki_2014-08-28_13-30-57Miałem ostatnio przyjemność przetestować aptekę internetową Gemini. Co prawda nie korzystałem z usługi dostawy, gdyż mając możliwość odbioru osobistego, wstyd było nie skorzystać, to mimo wszystko uważam tę aptekę za godną polecenia.

Apteka na tle innych, rzeczywistych jak i innych internetowych pod względem cenowym wygląda rewelacyjnie. Na dwóch, trzech lekach przy odbiorze osobistym, oszczędzam co najmniej 10 zł a czasem i więcej.

Leki zamówione przez internet są do odbioru najczęściej na drugi dzień roboczy, automat podaje informację, iż po 24 godzinach są do odbioru, lecz jak sprawdziłem czas ten był o wiele krótszy, a o przygotowanych lekach do odbioru informuje SMS.

Przy zakupie za ponad 150zł, leki można odebrać za darmo w kilku punktach, natomiast poniżej tej kwoty, za darmo odbiór możliwy jest tylko z siedziby firmy, mieszczącej się w Parku Naukowo Technologicznym w Gdańsku.

Leki na receptę można kupić tylko na miejscu, nie można więc wcześniej porównać cen z innymi aptekami, więc nie zawsze jest to zapewne najkorzystniejszy zakup. Lecz jak się wydaje polityka firmy idzie w kierunku mniejszej marży a większej ilości sprzedanego produktu (magazyn jak na aptekę ogromny) to i receptowe leki są zapewne tańsze. Pamiętajmy, że zgodnie  z ustawą, leki refundowane w każdej aptece muszą mieć taką samą cenę.

Niespodzianką dla mnie, okazało się, iż leki bez recepty, kupowane bezpośrednio w aptece (bez zamówienia internetowego) mają inną (znacznie wyższą cenę choć i tak atrakcyjną cenę) co daje prosty wniosek – najlepiej w tej aptece kupować leki gdy można się wstrzymać z ich przyjmowaniem przez najbliższe 24 godziny, wtedy zamawiamy od razu przez internet i odbieramy na następny dzień.

Niefajne jest, że trzeba czasem stać w dwóch kolejkach, jedna po odbiór osobisty tego co zamówiliśmy przez internet, a w drugiej trzeba stać, aby kupić leki z recepty, no ale coś za coś.

geminiOgólnie oceniam aptekę na duży plus.

Plusy:

  • bardzo niskie ceny przy zamówieniu przez internet
  • szybki czas realizacji zamówień internetowych
  • dużo promocji
  • dobre koszty dostawy
  • możliwość darmowego odbioru osobistego

Minusy:

  • różnice w cenie zamówień internetowych i w okienku
  • nie można zamówić leków na receptę

 

Adres apteki: http://aptekagemini.pl