Od długiego czasu (kilka lat) obsługuje konta www na hostingu oferowanym przez strefa.pl (pod szyldem Interia s.a.), ale to co się dzieje ostatnio przechodzi moje najśmielsze wyobrażenia.

Konta działają bez zarzutu, parametry utrzymywane są w normie, nie zauważyłem zbyt dużych problemów, ani z obsługą, ani z użyciem hostingu.

Pakiety są przygotowane dosyć dobrze, choć przydałby się pakiet o mniejszych możliwościach, gdyż nie wszystkie witryny musza wykorzystać 15 GB miejsca oraz 500GB transferu rocznie.

Przez 4 lata zauważyłem dwa podniesienia parametrów usługi, co ucieszyło mnie bardzo, bo kazdy lubi dostawiać więcej w ramach tej samej usługi.

Uczestniczyłem również w programie partnerskim, który oferował mi zysk procentowy od poleconych klientów, a dla nich samych 5% zniżki na opłacane przez nich usługi.

I w tym roku wszystko runeło.

Program partnerski został zamknięty, zniżki dla klientów pozostały, ale nie można już nowych z taką zniżką zapisać, ani tym bardziej ja już na tym nie zarabiam. Ale to da się przeżyć.

Gorsze co spotkało wszystkich to nowe ceny usług.

Wcześniej, najniższy pakiet kosztował 99zł netto, w chwili obecnej cena ta wynosi 189zł.

Nie wiem co kieruje działem marketingu interii, ale takie zachowanie nie przysporzy im zbyt wielu nowych klientów.

Sam przeniosę pięciu klientów, obsługiwanych przez strefa.pl do innego usługodawcy tylko dlatego, iż uważam, iż płacenie takich opłat jest zbyt wygórowane biorąc pod uwagę stopień wykorzystania usługi.

Po prostu za te pieniądze, można założyć kilka hostingów w innych firmach, które zaoferują takie same warunki działania.