28 lipca 2012 startuje kolejna edycja Jarmarku Dominikańskiego, czy raczej poprawnie pisząc, Jarmarku Św. Dominika. Jest to 752 odsłona, tej corocznej imprezy organizowanej w sezonie letnim w Gdańsku.Jak sobie człowiek pomyśli, 752 razy odbywała się ta impreza, to znaczy iż musi tam być coś co przyciąga ludzi do jej obejrzenia oraz innych ludzi do zaprezentowania się tam. Ciekawe jak będzie w tym roku. Czy równia pochyła sukcesów będzie dalej pchała imprezę w tandetę czy może tym razem zaskoczy nas czymś nowym i oryginalnym. Szczerze mam dość już foteli i obieraczek. Czas na coś nowego.

Gdyby nie fakt powtarzalności na stoiskach, to przejście przez wszystkie obiekty handlowe zajmowałby dużo czasu i stanowił nie lada przeżycie, lecz jak życie pokazuje co 5-6 stoisk te same oferty, produkty, promocje.Ehh

Chciałbym aby oferta kulinarna była w bardziej przystępnej cenie, aby sprzedawcy (właściciele) poszli w ślad idei: więcej za mniej, niż drogo i mało.

Zawsze co mi przychodzi jeszcze na myśl, związane z jarmarkiem – to współczucie – dla wszystkich mieszkańców okolicznych kamienic, którzy na cały okres trwania imprezy pozbawieni zostali miejsc parkingowych, swobodnego poruszania, spokoju. Tego im nie zazdroszczę!

752 Jarmark Św Dominika