Powstała całkiem przyjemna strona, na której można poukładać puzzle. Niby nic nowego, a jednak tutaj oferta jest zdecydowanie szersza. Układa się puzzle w parach z graczem z internetu – system sam przydziela nam graczy, którzy tak jak i my szukają partnera do gry. Układa się obrazki podzielone na kwadraty – obrazek dzielony jest na porcje 4×4. Widzimy znacznik ile ułożył przeciwnik. Kto pierwszy ten lepszy, zgarnia kasę. Jak ktoś się wyłączy, to wygrywa drugi. I wszystko było by fajnie gdyby w tym momencie na nasze konto w banku wpływała wygrana. Niestety tak nie jest.

Przechodzimy do rejestracji, podajemy email, imię, hasło i przechodzimy dalej. Tutaj trzeba podać kod. Kod można zdobyć na dwa sposoby – wysyłając sms za 19zł, lub poprzez moneybookers za 1.23zł, i niestety ale po 6 godzinach, nadal tym drugim sposobem kodu nadal nie otrzymałem. I niech was nie zwiedzie info o promocji – bo faktycznie obowiązuje ona do odwołania, ale dotyczy właśnie opcji przelewu przez moneybookers.

Wydawało się, że koniec, że zainwestowane 19zł zwróci się szybko – wygrane są spore – do 150zł zauważyłem – ale jest drugi haczyk. Aby dokonać wypłaty nagrody, należy posiadać punkty, i nie… ich nie można kupić, dostaje się je za polecenie gry nowej osobie, ona oczywiście również musi zapłacić za rejestracje.

Typowa piramida, zarobisz, jak zainwestujesz ty, i co najmniej 8 osób.

i nie podam linka od siebie, nie będę tej zarazy rozprzestrzeniał.

Nie można autorów nazwać oszustami. Wszystko jest w regulaminie, jak zwykle, niefortunność komunikatów i tekstów wskazuje na dobrze przemyślany biznesplan. Czasem nie wiem, czy nie zazdrościć pomysłu, lecz z drugiej strony, jeśli już mam zarabiać na ludziach, to wolę w zamian oddać uczciwą pracę.