W odowiednim momencie, trzeba było zrobić przegląd samochodu, jak co roku. Więc pojechaliśmy do doktora z samochodem, jak co roku. Na bilans 🙂 Wszystko było w porządku z tym, że przeglądu nie przeszedłem, a właściwie samochód, bo opony, po tylu latach spokojnego użytkowania okazały się już mało bezpieczne do jazdy. Więc dostałem kwit na 2 tygodnie, podczas których, musiałem poprawić opony.

Nie wiem gdzie można kupić od ręki opony w Gdańsku, mimo że widuje je prawie zawsze w hipermarketach, to jednak jakoś nie widzę siebie z koszykiem wypełnionym oponami. Więc tak jak to miało już kiedyś miejsce, skorzystałem z oponeo. Wybór olbrzymi, dopasowanie do auta, nie trzeba się nawet znać, wszystko podpowiadają. Więc wybór dokonany, zakup zatwierdzony. Wiedziałem, że opony mogą być dostarczone do warsztatu, więc postanowiłem skorzytać z tej opcji. Dostałem do wyboru kilka warsztatów, w każdym miałem do wyboru kilka terminów. Wybrałem Auto-Gum, zapłaciłem, przyszło kilka potwierdzeń, powiadomień. Za dwa dni mogłem jechać na wymianę. Podjeżdzam pare minut przed umówionym terminem, od razu na podnośnik. Za kilka złotych stare opony zostały zutylizowane. Nie jestem leniem, ale w tej sprawie ani razu nie musiałem nawet dotykać ani nowych ani starych opon. A wszystko nie zajęło więcej niz 15 minut.

Od razu pojechałem na ponowny przegląd. Wymieniałem tylko opony z przodu, ale co mnie zdziwiło, ponowną kontrolę przeszły również tylne koła. Na pytanie po co, Pan spokojnie odpowiedział, że zdarzają sie kombinatorzy, którzy tylko zamieniają przód z tyłem i twierdzą, że opony są wymienione. Nawet bym chyba nie wpadł na taki pomysł.

Artykuł nie jest sponsorowany przez żadną z wymienionych fim.