Merc-Elite-3Buszując po Internecie nie trudno nie dostrzec ogromnej popularności jaką cieszą się najróżniejsze gry internetowe. Najlepsze z nich cieszą się tak niesamowitą popularnością, że każdego dnia do wirtualnego świata zabawy wchodzą setki tysięcy graczy ze wszystkich stron świata. Poszukując strony wartej uwagi warto zaglądnąć na witrynę niemieckiego studia Bigpoint, który specjalizuje się w tworzeniu wyjątkowych gier online, a każda z nich to możliwość spędzenia świetnych chwil zabawy w towarzystwie tysięcy wirtualnych znajomych.

Najnowszą produkcję stanowi gra z gatunku MOBA utrzymana w klimacie wojennym Merc Elite, której akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości. Model walki jest bardzo realistyczny, dzięki czemu istnieje chociażby opcja wykorzystania otoczenia w charakterze osłony przed ostrzałem. Precyzyjnie przygotowane mapy nadają grze dużego tempa i nieustającej akcji, co z pewnością zostanie docenione nawet przez najbardziej doświadczonych fanów MOBA. Razem z idącą do przodu akcją, gracz rozwija umiejętności swoich podwładnych najemników oraz wyposaża ich w lepszą broń.

 

Mocnym atutem gry jest fabuła, która nadaje jej ciekawego tła historycznego. Akcja toczy się w czasach , kiedy wszystkie państwa zostały praktycznie zniszczone, a do władzy doszło 5 korporacji o skali światowej. Kompletując grupę niepokonanych najemników gracz musi stawić czoła oprawcom, którzy gotowi są unicestwić każdego, kto stanie im na drodze. Dostępne jednostki zostały podzielone na 5 grup i jedynie wykorzystanie ich wszystkich umożliwia zwycięstwo.

 

W tym miejscu nie można nie wspomnieć o niezwykle ważnym elemencie rozgrywki, jakim jest kooperacja. Połączenie sił z innymi użytkownikami dodaje nowych możliwości, jak chociażby tworzenie skomplikowanych strategii walki lub organizowania zasadzek na przeciwnika. Nowoczesna broń w połączeniu z tradycyjnym planowaniem każdego ruchu sprawia, że gra niesamowicie wciąga na długie godziny. Nic więc dziwnego, że każdego dnia Merc Elite gromadzi tysiące zapalonych graczy.