Dosyć ciekawa oferta przyszła od IdeaBank. Do konta bankowego dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, dodawany jest po spełnieniu określonych warunków, tablet Samsug Galaxy Tab 2. Warunki jak się okazuje nie są mordercze, i w normalnych warunkach są nawet do spełnienia.

Wg mnie najgorszych warunkiem jaki w tej promocji jest, to sprawa czasu umowy. Podpisujemy cyrograf na 24 miesiące. Niby nie jest to strasznie długi okres, bo gdy ktoś zakłada firmę, to raczej nie po to aby upadła ona po roku czy wcześniej, ale ze względu na podmuchy kryzysowe ciężko jest przewidzieć swoją sytuację materialną za okres roku czy dwóch.

Drugim warunkiem są wpływy miesięczne na konto w wysokości 1500zł. Przy założeniu prowadzenia działalności – jest to kwota bardzo realna do osiągnięcia. Można się ewentualnie posiłkować wpłatą wypłaty drugiej osoby (o ile nie jest uwiązana innym zobowiązaniem) Ewentualnie trochę ruchu między kontami i ten warunek jest do spełnienia. Warunek ten jest również konieczny do utrzymania konta w stanie „za darmo”, w przeciwnym wypadku miesięczna opłata za prowadzenie konta to kwota 19.99zł

Kolejnym warunkiem – ale tym razem nie do otrzymania tabletu a do uzyskania statusu „darmowości” karty dołączanej do konta jest wykonanie płatności kartą miesięcznie w kwocie 300zł – nawet jeśli ktoś nie ma samochodu, i sporych wydatków, to wydać kartą miesięcznie 300zł na utrzymanie (żywność, odzież inne drobne wydatki) jest do osiągnięcia. W przeciwnym wypadku płacimy za kartę 4.99zł Z tą kwotą 300zł jest jakieś jednak drobne nieporozumienie, gdyż aby konto było darmowe, trzeba miesięcznie wykonać płatności kartą na kwotę 500zł, więc kwotę wyższą, niż warunkowa do darmowej karty. Mogli by to jakoś ujednolicić.

Niestety to nie koniec warunków, których spełnienie zostanie nam zadość uczynione w postaci tabletu. Niezbędnym warunkiem jest podpisanie umowy na prowadzenie księgowości przez TaxCare w kwocie nie niższej niż 189zł na 24 miesiące. Oraz formalność w postaci przekazania dokumentów niezbędnych do prowadzenia księgowości.

Wydaje się dużo, to prawda, lecz pamiętajmy, że kto zakłada działalność gospodarczą, musi mieć konto bankowe, jak sam nie umie, musi płacić komuś za prowadzenie księgowości. Przychody na konto i wydatki to naturalna kolej rzeczy. Więc jeśli te warunki cię nie odstraszają możesz stać się posiadaczem tabletu Galaxy Tab 2 nie wydając na niego zbędnej złotówki.

Na dzień publikacji artykułu, cena tego tabletu na allegro zaczyna się od 849zł

Więcej informacji o koncie bankowym tutaj a o obsłudze księgowej przeczytaj tutaj