Do czego można wykorzystać Pepsi? Sposobów jest kilka, od drobnostek i żartów, bo bardzo praktyczne metody. Postaram się przedstawić wszystkie jakie widziałem i może nawet sam próbowałem.

Pepsi, szeroko dostępny napój orzeźwiający. Nie przepadam za piciem go z dystrybutorów, bo jeszcze nigdy nie była odpowiednio zimna, gazowana i smaczna. Najlepsza smakuje w puszce, ma swój specyficzny smak i zapach. Najlepiej schłodzona, z dodanym plasterkiem cytryny. Do tego dźwięk kostek lodu w szklaneczce.

Najlepsze ceny zakupu można uzyskać w Realu w dobrej promocji, lub przy zakupie 8 butelek 2.5litra w zgrzewce w Makro. Cena może zejść nawet poniżej 4 zł za 2 litry!!

Najdrożej, nie wliczając stacji benzynowych i restauracji dworcowych, to widziałem pepsi w sieci Intermarche. Ale pepsi to nie tylko napój dla jej fanów, to nie tylko doskonały przeciwnik w wojnie z CocaColą, to nie tylko zmora dietetyków,

Do czego jeszcze można wykorzystać pepsi? Oto porady:

 1. Lejek – Odcięta górna część butelki – powyżej 1.5 litra, nadaje się jako lejek, można przez nią napełnić inną butelkę.
 2. Lejek 2 – czy ktoś z was robił kiedyś kiszkę ziemniaczaną? Jeśli tak, to za pewne nie raz miał problem z napełnianiem jej farszem. Standardowe lejki są mają zbyt małą przepustowość aby można je było wykorzystać, natomiast lejek zrobiony z butelki 2 lub 2.5 litra nadaje się do tego wprost idealnie. Oczywiście jeśli chodzi o napełnianie cienkich jelit. Do grubszych polecam inne idealne rozwiązanie – obciętą górę od butli z wodą o pojemności 5 – 6 litrów.
 3. Odrdzewiacz – niektórzy sądzą że to plotka, mit, ale sam osobiście sprawdziłem. Pepsi potrafi usunąć rdzę z przedmiotu. Osobiście uważam to za marnowanie dobrego napoju, ale jak nie ma WD-40 – to w ekstremalnym przypadku można użyć pepsi. Pewnie do czyszczenia toalety z kamienia też się przyda, ale to już byłoby za wiele dla mnie.
 4. Blokada – miałem kłopot z oknem, które na wskutek przeciągu zamykało się (było uchylone w pozycji: góra otwarta, dół zamknięty). Zamknięta (pusta) butelka pepsi 2L wsunięta między okno i ścianę, całkowicie pozbawiła mnie problemu trzaskającego okna.
 5. Pojemnik – no oczywiste jest, że pusta butelka po pepsi nadaje się do przenoszenia innych płynów, ja z powodzeniem stosuje ją do transportu mleka. Butelka po pepsi max przyciemniona) chroni napój przed nadmiarem światła słonecznego. Do tego chyba właśnie zimne mleko jest w stanie zastąpić pepsi – i pamiętajmy – nabiał skutecznie pomaga w przypadku zjedzenia czegoś bardzo ostrego (nie mam na myśli żyletki, ale wszelkiego rodzaju chilli i temu podobne)
 6. Widziałem kiedyś łódkę zbudowaną z butelek. Pustych już oczywiście i zakręconych. Sam nie stosowałem tego materiału budowlanego. Ale uczestniczyłem w akcji zbierania butelek, które wykorzystywane były jako balast. Lekkie, wytrzymałe, idealne.
 7. Broń – Butelką, pełną, można w kogoś rzucić – przy objętościach powyżej 2 litrów jest to nie lada pocisk. Pustą butelką można komuś również przyłożyć w głowę lub inny organ. Reakcja gwarantowana.
 8. Instrument muzyczny – oprócz standardowego walenia w co popadnie, lub butelka o butelkę, można udawać syrenę okrętową.
 9. Rozrywka – wystarczy dobrze wstrząśnięta butelka, i spragniony kolega lub koleżanka, której koniecznie chcecie pomóc, na przykład wysuszyć bluzkę lub podać chusteczkę.
 10. Na śmigus dyngus – wystarczy zrobić gwoździem dziurkę w korku, napełnić butelkę wodą, i już mamy armatę o zasięgu do kilku metrów z dobrą celnością i pojemnym magazynkiem
 11. Kapselki nadają się do grania w 'kapsle’.
 12. Kapselki to też podkładki pod biurko.
 13. Lek na trawienie – Pepsi wyjątkowo dobrze nadaje się na kłopoty żołądkowe, po zjedzeniu czegoś ciężkiego, dobrze jest popić to szklaneczką pepsi.
 14. Napój – tak, można się w końcu napić pepsi, najlepiej zimnej i z plasterkiem cytrynki, tak dla samej przyjemności.
 15. Butelka – jako narzędzie malarskie (patrz foto).
 16. Biżuteria ( tutaj przykłady )
 17. Gdy Twoje dziecko nie ma już siły, a chciałbyś aby jeszcze godzinkę lub więcej było na nogach, i to hiperaktywne – daj mu łyczek pepsi. Nie więcej. Oczywiście nie podawaj dziecku poniżej 3 lat – bo wtedy pożałujesz.

Pędzelek

2012.05.12 – aktualizacja – dziś dodałem kolejne zastosowanie, odnalezione w internecie, butelka może służyć jako narzędzie malarskie, muszę przyznać efektowne.
2015.12.22 – kolejna aktualizacja – pkt 16,17
źródło – http://withlovefromyen.com/2012/04/14/quick-bloom/